Stahuj XNA Lara ZDE

Oficiální Stránka hry Tomb Raider (KLIK)


Květen 2009

Diplomek za SB pro Kaki LC

31. května 2009 v 16:10 | Lady Lara Croftová |  *Pro vás*

1.SB-Kaki LC

31. května 2009 v 15:47 | Lady Lara Croftová |  *Spřátelené Blogy*
Můj ůplně první spřátelený blogík,určitě se tam koukněte protože má fakt nádhernej design a je tam spoustá zajímavých věcí.Zde je adresa:

Tomb Raider

30. května 2009 v 17:16 | Lady Lara Croftová |  *Lara Croft:TR 1-5*
Příběh se otevírá prologem v Los Alamos County, New Mexico. Jaderný test způsobí zemětřesení, které odhalí starověké zařízení pohřbené v poušti. Zařízení se dá do pohybu a odhaluje zamrzlou bytost. Příběh pak pokračuje v současnosti.
Potom, co se Lara se vrátila z expedice v Himalájích a je kontaktována američanem jménem Larson, který pracuje pro bohatou obchodnici Jacqueline Natla, majitelku Natla Technologies. Na Natlinu žádost, se Lara vydá na expedici, aby znovu získala tajemný artefakt zvaný Scion ze ztracené hrobky Qualopeca, v horách Peru. Avšak po úspěšném nalezení Scionu, je o něj Larsonem téměř oloupena, když se ji před hrobkou pokusil zabít. Neztrácejíce čas, se Lara vydá odhalit, proč s ní Natla hraje dvojí hru, pronikne do její kanceláře, aby se dozvěděla více o artefaktu, který se zdá, že má více než jednu část. Lara objevuje středověký rukopis, který ukazuje, kde je druhý díl Scionu, je pohřben pod starověkým klášterem svatého Františka v Řecku. Ukáže se, že Natla poslala Pierra Duponta, konkurenčního francouzského archeologa, získat fragment z tohoto místa. Lara a Pierre navzájem závodí v katakombách kláštera, aby se dostali ke druhé části Scionu jako první. Bitva nastává na vrcholu hrobky Tihocana, kde Lara získá druhý Scion a nakonec zabije Pierra Duponta. Nápis uvnitř hrobky Tihocana prozrazuje, že byl jedním ze tří společných vládců Atlantis. V určitém okamžiku udeřila přírodní katastrofa, která potopila kontinent do oceánu a rozptýlila jejich kulturu po celém světě. Qualopec vládl nadále v Jižní Americe, Tihocan v Řecku, a ukazuje se, že třetí vládce byl úspěšný v Egyptě.
Lara cestuje do Údolí králů, kde rychle objeví třetí Scion a je naposledy konfrontována s Larsonem. Po odchodu z hrobky je však očekávána Natlou a jejími stoupenci, kteří jí ukradnou tři artefakty a téměř ji zabijí. Lara uniká a následuje je na vzdálený ostrov, kde důlní činnosti Natla technologies částečně odkryli Velkou pyramidu Atlantis. Poté, co cestou přes doly zabila Natliny hrdlořezy, Lara dosáhne jádro síně pyramidy, kde jsou tři siciony spojené dohromady jako zdroj energie. V záblesku minulosti odhalila, že Natla byla třetí vládce Atlantis, a že zradila ostatní vládce zneužitím moci Scionu pro genetické experimenty. Jako trest, byla Qualopecem a Tihocanem uzamčena do kobky a pohřbena pod zem. Moc uvolněná z pyramidy a Scionu způsobila velkou zkázu, zničením kdysi mocné a vyspělé civilizace. Jako výsledek (podobně Velikonoční ostrov) přeživší ztratili veškeré znalosti a sílu a museli pomalu vše obnovovit od základu. O staletí později se Natla probudila, když její kobka byla odhalena atomovou bombou testovanou v Los Alamos během roku 1940. S její prohnaností a znalostmi se rychle stala neuvěřitelně bohatá a mocná po celém světě.
Se znovuzískanou mocí artefaktů se Natla pokusí obnovit její bývalou sílu a armádu genetických mutantů. Nicméně Lara dosáhne zničení Scionu a porazí Natlu. Pyramida, je zničena spolu s mutanty, a zbytky Atlanteanské civilizace.


Thor

30. května 2009 v 17:09 | Lady Lara Croftová |  *TR:Underworld*
Thor je v severském panteonu druhým nejdůležitějším bohem, a to hned po Ódinovi, který je jeho otcem. Jeho matkou je Fjörgyn, bohyně země. Thórovou ženou je Sif, se kterou má dceru Trúd. Jeho znakem je svastika jakožto symbol pohybu a energie. V literatuře také označován jako Ásathór ("Thór Vozka") či Hromovládce. Mezi jeho rostliny patří jasan, cesmína, líska, dub, kopretina, jeřáb, sporýš, bříza, dobromysl, sedmikráska, hlodáš, kopřiva, bodlák a hloh.
Jeho jméno v němčině (Donar) znamená hrom, což naznačuje jednu z jeho hlavních schopností, vládu nad bouřkou a blesky. Staří Germáni věřili, že když člověka zabil blesk, tak to byla právě Thórova vůle. Jedním z atributů Thóra je mocné kladivo Mjollni, které Thór vrhá v podobě blesku a po dopadu se mu vrací do ruky. Mjollni ale Thórovi neslouží jen k boji s obry, což jsou jeho úhlavní nepřátelé, ale používá ho i k orání půdy a tím ke zlepšení úrody. Thórovi patří ještě dva kouzelné předměty: kouzelné rukavice, které mu umožňují chytat jeho kladivo, a opasek síly, který ještě zvyšuje jeho již tak obrovskou sílu.
Je klasickým vyobrazením silného vikingského bojovníka, postava hromotluka, rudé vousy spletené do copánků, oblečen do kožešin a v ruce třímá kladivo.
Boha na jeho cestách kromě neodmyslitelného kladiva často doprovází kozlové Tanngnjóst a Tanngrisni, kteří táhnou jeho vůz. Jsou kouzelní, a proto když je Thór večer sní, ale nechá kosti i kůži, ráno jsou kozlové opět celí. Jeho sluhové jsou Tjálfi a Röskva. Dalším jeho častým společníkem a našeptávačem je Loki, který je vlastně zdrojem většiny Thórových potíží, ze kterých mu poté pod hrozbou násilí opět pomáhá.
Při poslední bitvě, soumraku bohů, zápasí Thor s obrovským hadem Midgardsormem.
Po anglosaském převzetí římského kalendáře byl Thorovým dnem 5. den v týdnu čtvrtek (Donnerstag nebo Thursday). V Římě byl tento den zasvěcen Iovovi, římskému bohu nebes, v Indii Indrovi (Indry) a v Řecku Diovi.
V současnosti se odkazy vyskytují v mnoha jménech především severských národů (Norů, Islanďanů, ...). To souvisí především s historií, kdy se právě tyto národy živily zemědělstvím, tedy pod patronací Thóra, a tudíž neměly příliš v oblíbě Vikingy, plundrující cizí osady ke své obživě. Vikingové uctívali Ódina jako vládce padlých.
Mjollnir-Thorovo Kladivo

30. května 2009 v 17:03 | Lady Lara Croftová |  *TR:Underworld*
Mjollni (též Mjollnir, Mjöllni) je válečné kladivo severského boha Thóra vyrobené skřítkem Brokkem a jeho bratrem Sindrim.
Kladivo má několik podivuhodných vlastností. Je nerozbitné, vždy trefí svůj cíl a poté se navrátí svému majiteli do ruky. Také se mohlo kdykoli zmenšit, aby je bůh mohl schovat pod svoji halenu. Kladivo je také nesmírně těžké, takže jej z říše Ásů uzvedne jenom Thór a jeho syn Magni.
Thór jej nepoužíval jenom k zabíjení obrů, nýbrž s ním mohl oživovat své kouzelné kozly, žehnal s ním k sňatkům, nebo oral pole.
Mjöllnir znamená v překladu drtič. Aby Thor touto strašlivou zbraní mohl bezpečně vládnout, má kovové rukavice a opasek síly, který zdesetinásobuje sílu. Toto kladivo létá po obloze ve formě blesku.
Symbolem Thórova kladiva byla mimo jiné i svastika, později zneužitá nacismem.